OKUL MÜDÜRÜMÜZDEN

   2017-2018 Eğitim Öğretim yılında faaliyete başlayacak olan TED Tokat Koleji Özel Anadolu Lisesi, Şehrimizin geleceğine sahip, donanımlı öğrencilerin yetişeceği bir okul olacaktır.

   Anadolu Lisemizde öğrencilerimizin; İlgi ve yetenekleri göz önünde tutulup, zihinsel, duygusal ve kültürel açıdan bir bütün olarak geliştirilmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerimizi özgüveni yüksek, ahlaki değerlere önem veren bireyler olarak, yüksek öğretime ve hayata hazırlamayı hedefledik.

    TED Tokat Koleji Anadolu Lisesinde Yabancı dil eğitimi; İngilizce, ikinci yabancı dil olarak İspanyolca uygulanacaktır. Yabancı Dil Müfredatı K12 bütünlüğünde, Avrupa ortak diller çerçeve programı esas alınarak hazırlanmaktadır.

    TED Tokat Koleji Özel Anadolu Lisesi dört yıllık bir lise olup, MEB tarafından belirlenen müfredat doğrultusunda şekillendirilmiş alternatif programlar ile desteklenecektir.

     9. ve 10. Sınıflarımızda öğrencilerimizin yaşam becerilerine ağırlık verilirken 11. ve 12. Sınıflarımızda Üniversite hazırlık süreci ağırlık kazanacaktır. Öğrencilerimize TED Üniversitesinin, yurt dışı yüksek lisans ve doktora programları sunularak alternatif kazanımlar elde etmeleri sağlanacaktır.

    Anadolu Lisemizde hem süreç hem de sonuç odaklı ölçme ve değerlendirme çalışmaları yapılacak olup, üniversiteye hazırlık 9.Sınıftan itibaren rakamsal verilere taşınıp takip edilecektir.

    Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, bilgi ve deneyim zengini, kendini gerçekleştirebilen, başarılı bir Türk genci olarak üniversite hayatına başlayacaktır.

     Heyecanlıyız ve heyecanımızı öğrencilerimizle paylaşmak istiyoruz.