KAYIT KABUL SÜRECİ

LİSE

TED Tokat Koleji Özel Anadolu Lisesine 2017-2018 eğitim- öğretim yılı için 9. sınıf ve 10. Sınıf düzeyinde öğrenci alınacaktır. 9. sınıf için kontenjan önceliği 2016-2017 eğitim öğretim yılında okulumuzun 8. sınıfında öğrenim gören öğrencilerimizde olacaktır.

 

Lise Öğrencilerin Kayıt Süreci

2016-2017 eğitim öğretim yılında okulumuzun 8. sınıfında öğrenim gören öğrencilerimizin lise kayıtlarının 2 Haziran 2017 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu tarihten sonra kayıt yaptırmak isteyen 8. sınıf öğrencilerimizin lise kayıtları boş kontenjan olması durumunda yapılacaktır. TED Tokat Koleji Özel Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerimizin, TED Tokat Koleji Özel Anadolu Lisesine doğrudan geçiş hakkı vardır. Ancak; müfredatındaki bilim, yabancı dil, sanat ve teknoloji ile zenginleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası eğitim programlarına yerleştirme yapılırken öğrencilerimizin akademik başarıları kriter alınacaktır.

Lise Aday Öğrencilerinin Kayıt Süreci

2017 tarihinden sonra aday öğrencilerin ön kayıt süreci başlayacaktır. Ön kayıt esnasında 1000 TL ön ödeme yapılarak ön kayıt taahhütnamesi imzalanacaktır. Ön kayıt yaptırmış aday öğrencilerin kayıtlarının kesin kayda dönüşmesi için TED Tokat Koleji giriş sınavında başarılı olması gerekir. Gerekli puanı alamamış öğrencilerin ön kayıtları geçersiz kabul edilecek ve yaptıkları ön ödemenin tamamı iade edilecektir. Kesin kayıt hakkı kazanılması durumunda 1000 TL’lik ön ödeme okul ücretinden düşülecektir. TED Tokat Koleji Yerleştirme Puanının açıklanmasıyla birlikte velilere kesin kayıt tarihleri duyurulacaktır. Kesin kayıt için davet edilen aday öğrenciler PDR uzmanı ile yapılacak olan gözlem ve görüşmeye alınacaktır. Görüşme ve gözlem sonuçlarının değerlendirilmesi sonucunda kesin kayıt süreci tamamlanacaktır. Duyurulan kesin kayıt tarihlerinde kayıt işlemi yaptırılmaması durumunda kontenjan yeni kayıtlara açılacaktır. Kayıt tarihleri okulumuz web sayfasından duyurulacaktır. Bu tarihler veliler tarafından takip edilecektir. Takip edilmeyen tarihler sebebiyle oluşacak olumsuz durumlarla ilgili olarak okul yönetiminin hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Lise müfredatındaki bilim, yabancı dil, sanat ve teknoloji ile zenginleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası eğitim programlarına yerleştirme yapılırken öğrencilerimizin akademik başarıları kriter alınacaktır.

Lisede Başarı Bursu

Okulumuz tarafından TED Tokat Koleji Giriş Sınavı Puanı dikkate alınarak Başarı Bursu verilecektir. Konu ile ilgili detaylar ilerleyen dönemde okulumuz tarafından duyurulacaktır.