BEDEN EĞİTİMİ

  • Amaçlar

  • Öğrencilerimizin beden eğitimi ve sosyal etkinlikler yoluyla bedenen, ruhen ve fikren sağlıklı, vatanını ve milletini seven, dürüst ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır. Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerimizin okul içi ve okul dışı serbest zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilmeleri, yapıcı ve yaratıcı yeteneklerini geliştirebilmeleri hedeflenmektedir.

    Dersleri kampus alanında yer alan iki adet spor salonu, suni çim kaplı iki futbol sahası, açık alanda basketbol, voleybol ve atletizm alanlarında yaparken, işleniş biçimi olarak anlatma - uygulama, öğretmen ve öğrenci merkezli teknikler kullanılmaktadır. Havanın güzel olduğu günlerde öğrencilerimizin güneş ve temiz havadan faydalanmasını sağlamak amacıyla dersler, zaman zaman açık spor alanlarımızda gerçekleştirilmektedir.

    Okulumuzda Beden Eğitimi dersleri her sınıfın yaş durumu, öğrenme düzeyi ve önceden getirdiği birikimleri, sınıf düzeylerine göre öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarının yanında, ders için kullanılabilecek spor alanları da göz önüne alınarak planlanır. Öğrencilerin fiziki yapısının geliştirilmesi amaçlanırken, aşırı zorlayıcı çalışmaların yapılmamasına özen gösterilir. Ünitelerde Atatürk ve Spor, Düzen Alıştırmaları, Basketbol, Hentbol, Voleybol, Futbol, Atletizm, Cimnastik, Tenis, Badminton, Masa Tenisi, Halk Oyunları gibi konular işlenir.